Oblak je pre nás to isté, čo Messi pre Barcelonu, chválil Simeone po postupe cez Liverpool

Oblak je pre nás to isté, čo Messi pre Barcelonu, chválil Simeone po postupe cez Liverpool

Zničenie, rozčarovaní, smutní. Futbalisti Liverpoolu sa rozlúčili s Ligou majstrov už v osemfinále. A podpísaný je pod tým gólman Adrián. Tridsaťtriročný španielsky veterán v bráne Reds, ktorý musel zaskočiť za zraneného Alisson, dvoma zaváhaním strestal seba i svoj tím a poslal do ďalšej fázy súťaže španielskej Atlético Madrid. Brankár v čiernom drese dal spomenúť na brankárske prekliatie klubu z Anfield a šialený výkon gólmana Kariuse z finále Champions League. Liverpoolu nestačili nakoniec k postupu ani dva strelené góly.

“Je skutočne to ťažko vysvetliť góly, ktoré sme dostali,” zamračila sa liverpoolsky kouč Jürgen Klopp po prehre 2: 3 v predĺžení s madridským Atléticom, ktoré znamenalo pre Reds vyradenie.

“Prvý inkasovaná bránka predstavovala ranu, ale veľký problém to nebol. To až druhá ho privodila, pretože hráči už boli unavení, “ležali nemeckému koučovi v hlave dve trefy, ktorými jeho tím potrestal náhradník Marcos Llorente.

Ten bol trumfovým esom, ktoré kouč španielskeho protivníka Diego Simeone na Anfield vyniesol, aby pripravilo Liverpoolu v jeho chráme prvú prehru po predchádzajúcich 43 zápasoch.

Paradoxom je, že sa o senzáciu pričinil Llorente, ktorý dáva góly celkom výnimočne. Veď v španielskej La Lige strelil počas doterajšej kariéry jediný, v Kráľovskom pohári má na konte dva, v medzinárodných pohároch dal až do středčního večera takisto len jeden.

Teraz šokoval Liverpool dvoma gólmi v predĺžení.

“Nemôžem opísať, ako sa cítim. Odviedli sme neuveriteľnú prácu. Všetci do jedného. Bránili sme aj za cenu vlastných životov, ale keď všetci ťahajú rovnakým smerom, môžu sa jednoducho aj takéto veci stáť, “ako by hrdina nemohol uveriť, že jeho Atlético vyhralo aj na Ostrovoch a postúpilo do štvrťfinále.

“Pritom striedanie Costu Llorente bolo v skutočnosti defenzívnym ťahom, ale zafungovalo úplne opačne,” priznal tréner Atlética Diego Simeone, že Llorente mal vlastne ešte viac vystužiť defenzívu, aby odolala tlaku Liverpoolu.

“Vo futbale jednoducho musíte súperovi sťažiť život, ako to len ide. A my to proti skvelému Liverpoolu zviedli aj preto, že máme najlepšieho brankára na svete. Barcelona má Messiho, ktorý je pre ňu rozdielovým hráčom, to isté je Oblak pre nás, “vychvaľoval ako obvykle slovinského gólmana, ktorý bol v porovnaní so svojím brankárskym náprotivkom medzi tyčami Reds Adrian skutočne rozdielovým hráčom.

“Potom stačilo prísť na rozostavenie 5-4-1, čo nám ponúklo príležitosti k protiútokům, ktorých sme využili,” glosoval Simeone partiu, v ktorej sa jeho tím držal perfektne naučeného a zvládnutého štýlu hry, s ktorým si ani Liverpool nevedel rady.

“Nechápem ich. Nechápem, že s takou kvalitou, ktorú majú, sa uchyľujú k takémuto futbalu. Mohli by hrať poriadny futbal, ale oni sa namiesto toho hlboko zatiahnu a čakajú na protiútoky, “nebolo a nie je Klopp po chuti to, čo Španieli praktizujú.

“Preto je tak ťažké proti nim hrať. Napriek tomu sme si viedli deväťdesiat minút skvele, našou chybou však bolo, že sme druhý gól nedali o päť minút skôr a strelili ho až v predĺžení. Uznávam, že v predchádzajúcich dvoch sezónach sme niekoľko šťastných chvíľ, vďaka ktorým sa nám podarilo postúpiť dvakrát do finále, ale tentoraz sa všetko obrátilo pre nám. “