Ibrahimović jedná s trénerom o návrate do švédskej reprezentácie

Ibrahimović jedná s trénerom o návrate do švédskej reprezentácie

Hviezdny útočník Zlatan Ibrahimović by sa po viac ako štyroch rokoch mohol vrátiť do švédskej reprezentácie. Tamojší zväz uviedol, že kanonier AC Miláno o comebacku jedná s trénerom národného tímu Janna Anderssonom.

Tridsaťdeväťročný Ibrahimović naznačil návrat do reprezentácie začiatkom novembra na sociálnych sieťach svoju fotografií vo švédskom drese, ale v následných zápasoch Ligy národov sa v nominácii neobjavil. Jeho comeback však vylúčený nie je.

“Keď tie dvere znovu otvoril, bolo samozrejmé, že si o tom čo najskôr musíme osobne porozprávať,” uviedol reprezentačný tréner Andersson po prvom stretnutí s Ibrahimovič, ktoré označil za “plodné a dobré”. Ich rozhovory budú pokračovať.

Rodák z Malmö Ibrahimović je s 62 gólmi zo 116 zápasov najlepším strelcom v histórii švédskej reprezentácie. Za národné mužstvo hral naposledy na Unibet majstrovstvách Európy v roku 2016. V novej sezóne má veterán výbornú formu: s desiatimi gólmi vstrelenými v šiestich dueloch vedie tabuľku strelcov talianskej ligy a tento týždeň bol po dvanástykrát vyhlásený najlepším švédskym futbalistom roka.