Splnené sny Ester Ledecký: Fotil ma Bryan Adams. A stretnem sa s Nadalom!

Splnené sny Ester Ledecký: Fotil ma Bryan Adams. A stretnem sa s Nadalom!

Často ho v žartu označuje za svojho priateľa. Kanadský pesničkár Bryan Adams, toť trvalá platonická láska Ester Ledecký. A teraz za sebou majú spoločnú pracovnú skúsenosť: Ledecká v Londýne zodpovedala magazínu Vogue a fotil ju práve Adams.

“Či pre mňa bol vrchol. Toho milujem najviac, “usmievala sa Ledecká na stretnutí s novinármi. “Bolo pre mňa neuveriteľné, že sa to podarilo. Dokonca som bývala u neho doma – taký bonus som ani nečakala. Fakt senzačný! ”

Len ju pri fotení trochu mačkala tréma. “Veľmi mi to nešlo, bolo pre mňa ťažké sa zatvářit normálne.Mala som taký ten výraz, ako keď sa človek Culi, že je tam Bryan, “opisovala. “Ale dopadlo to výborne!”

Ledecká v postolympijské sezóne dobyla snowboardový veľký krištáľový glóbus, na lyžiach sa dostala do elitnej tridsiatky v troch rôznych disciplínach. Oddych si však dopraje len čiastočný. Už teraz testuje lyže, topánky aj snowboardy. Absolvovala fotenie s francúzskym lyžiarom Alexisom Pinturaultem. V piatok v Prahe v botanickej záhrade v Troji zasadila strom. V lete ju zase čaká klasická rodinná fyzická príprava v Grécku na Lefkada.

Stretnutie s Adamsom z toho vyčnieva, ale je zatiaľ len prvým hitom. Čaká totiž ešte jedno.

“Dostala som pozvanie na Roland Garros a možno sa tam stretnem s Nadalom.Hrozne sa teším, “september jej oči.

Čo sa zrodilo vďaka tomu, že majú so španielskou tenisovou ikonou spoločného sponzora, výrobca hodiniek Richard Mille. Načasovanie je o to lepšie, že parížsky areál je de facto Nadalovo ríšou, grandslam tam vyhral už jedenásťkrát.

“Mojím idolom vždy bol Rafa a samozrejme i Federer,” vypočítava Ledecká. Zároveň priznáva, že do jej pestré zbierky obľúbených športov – lyžovanie, snowboard, windsurfing, kickbox, plážový volejbal – tenis aktívne príliš nepatrí.

“Hrala som ako malá, za dospelý život som raketu vzala do ruky tak štyrikrát , “rozprávala. “Ale vzťah k tenisu mám. Grandslamy sledujem, aj keď sme v cudzine. ”

Teraz však jej pozornosť patrí inému odvetvia.Ako vnučka majstra sveta Jána Klapač už zase prežíva hokejový šampionát, do Bratislavy sa chystá na nedeľný mač s Rakúšanmi. A je si istá, že bude nadšená rovnako ako pri stretnutiach s idolmi typu Adamsa či Nadala.

“Beriem si dědův dres, ale budem sa musieť krotiť. Vo Skybox sú všetci takí nóbl a ja tam revem, “baví sa. “Veľmi sa to nehodí. Ale budú si na mňa musieť zvyknúť! “