Zlín – Boleslav 3: 1, víťazi nakročil do Európy, dva góly dal Poznar

Mladá Boleslav musí budúci týždeň v odvete dať minimálne dva góly, ak chce pomýšľať na postup. Zlínu neublíži porážka o gól, prípadne o dva góly, ak aspoň dve strelí – 2: 4, 3: 5 atď.

Úspešnejší z dvojutkání si zahrá so štvrtým (Jablonec), alebo piatym (Liberec, alebo Ostrava ) tímom skupiny o titul kvalifikačné duel o účasť v 2. predkole Európskej ligy.

Zlín si v semifinále poradil s Olomoucom (1: 0 a 2: 3), hoci nebol favoritom. A postup sa od neho nečaká ani proti Mladej Boleslavi, ktorá zmietla Teplice (8: 0 a 1: 1).

Ale prvé finále vyšlo lepšie Zlínu. V závere polčasu mu k vedeniu pomohol sporný pokutový kop po zrážke Matějovského s buchty.Hneď z prvého útoku po pauze prepadol center k Jiráčka, ktorý strelou od brvna zvýšil na 2: 0.

Gólovú smršť okolo polčasovej prestávky zvýraznil Mesanovic, ktorý po centri z pravej strany hlavou znížil. Ale domáci si čoskoro vzali dvojgólový náskok späť, hlavičkou sa presadil dlháň Poznar, ktorý už v prvej polovici premenil spomínanú penaltu.

“Keď sme znížili, mali sme v tej chvíli prevahu a ja veril, že vyrovnáme. Ale domáci sa dostávali do brejkov a po jednom z nich sme inkasovali.Výsledok pre nás dobrý nie je, ale určite sa nevzdávame, “povedal boleslavský kouč Jozef Weber.

Hosťom nezahral sa dvadsaťsedem gólmi najlepší ligový strelec Komličenko, ktorý nebol vidieť a do zakončenia sa vôbec nedostal.

Oveľa výraznejší bol jeho náprotivok Tomáš Poznar, autor dvoch gólov.

v Zlíne sa stretol deviaty tím po základnej časti Fortuna ligy proti siedmemu, ktorému účasť v skupine o titul unikla len kvôli horším vzájomným zápasom s Libercom.

Boleslavští viac držali loptu, mali nad Zlínom aj miernu územnú prevahu, ale nedokázali sa presadiť v pokutovom území. Domácim veľmi dobre zahrala obrana.

“Proti silnej Mladej Boleslavi sme stretnutie zvládli.Len je škoda, že sme neudržali nulu, čo sme si želali, ale inak sme v defenzíve pracovali dobre. A okrem troch gólov sme mali aj ďalšie príležitosti, “poznamenal zlínsky kouč Ján Kamenár.

Pred štartom nadstavby povýšil z asistenta miesto odvolaného Roman Pivarník a ako nováčik medzi ligovými koučovi si vedie veľa dobre.