Šmicera titul Liverpoolu nadchol, hráčom ho trochu závidia

Šmicera titul Liverpoolu nadchol, hráčom ho trochu závidia

V rozpätí iba dvoch dní získali bývalej tímy internacionála Vladimíra Šmicera ligové tituly. V stredu sa z obhajoby radovala pražská Slavia, o deň neskôr ukončil tridsaťročnej čakanie na ligovej prvenstvo Liverpool. Šmicer mal z titulu anglického celku o to väčšiu radosť, že sa mu počas pôsobenia u “Reds” ligu vyhrať nepodarilo. Hoci s klubom získal iné trofeje, súčasným hráčom Liverpoolu trochu závidia.

“Vyšlo to krásne, pretože prvá sa zadarilo Slaviu, pretože vyhrala s Plzňou. Strašne som si prial, aby to stretnutie vyhrali a ukázali, že sú najlepší v lige, a to sa podarilo. To som mal veľkú radosť. To, že sa k tomu potom pridal Liverpool, už bola len otázka času, pretože náskok, ktorý majú, je obrovský. Potešilo ma, že sa to tak zišlo, “povedal Šmicer v rozhovore s ČTK.

“Páči sa mi, že jeden deň človek oslávi titul so Slaviou a druhý deň s Liverpoolom. Fantastické. Som rád, že to vyšlo pred víkendom, pretože to s kamarátmi určite niekde oslávime. Sme na zájazde po Morave, máme tu nejaké futbaly a tenisti a práve pri tej príležitosti máme večery na to, aby sme si sadli. Dneska máme byť v pivárni, takže tam si na tie dva tituly pripijeme, “uviedol štyridsaťsedemročný Šmicer.

Tri tituly získal so Slaviou a ďalšie ligové prvenstvo pridal v Lens, v Liverpoole sa mu však rovnaký počin nepodaril. “Sme všetci veľmi radi. Pre nás to bol cieľ, ktorý sme Unibet nesplnili a teraz to tým chlapcom strašne veľa prajem, pretože viem, čo to pre liverpoolskej fanúšikov znamená. Trošku im to samozrejme aj závidím, že im sa to podarilo a nám nie. strašne im to prajem a som rád, pretože to bolo dlhých 30 rokov, “uviedol Šmicer, ktorý s” Reds “počas rokov 1999 až 2005 vyhral Ligu majstrov, pohár UEFA aj európsky Superpohár, Anglický pohár a dvakrát Ligový pohár.

Na triumfe Liverpoolu aj Slavie sa podľa neho výrazne podieľali tréneri. “Ako (Jürgen) Klopp, tak (Jindřich) Trpišovský na tom majú obrovskú zásluhu, pretože bez výborného trénera titul tak v českej, tak v anglickej lige nevyhráte. To nie je náhoda, aby ste urobili titul. Obaja tréneri za túto sezónu zaslúži obrovský palec hore , “vyhlásil Šmicer.

“Musíte tam mať nejakého strojca tímu a tréner je samozrejme osoba najdôležitejšie, pretože hráča chcete na svoju stranu. Keď pre vás nehmatajú, nebojujú, tak by ste takého úspechu nedosiahol,” konštatoval Šmicer, ktorý hral aj za Bordeaux.

Od začiatku veril, že Klopp, ktorý na Anfield prišiel v októbri 2015, čakanie na titul ukončí. “Veril som mu a dúfal som v to, pretože všade, kde bol, či už to bola Mainz a potom Dortmund, tak jeho tímy hrali výborný futbal, hrali ofenzívne a dosiahol s nimi úspechov. Veril som, že dá tím dokopy, že Liverpool naučí hrať svoj kloppovský ofenzívnu štýl a ono sa to potvrdilo, “vyhlásil vicemajster Európy z roku 1996 a držiteľ bronzu z Eura 2004. Podľa stávkovej kancelárie 22Bet je Slovensko jasným favoritom víťazstva na anglickom šampionáte

“Každú sezónu, čo v Liverpoole je, šiel tím nahor. Mal lepšie výsledky a teraz to vyvrcholilo nielen tým, že vlani vyhral Ligu majstrov, ale že sa mu po 30 rokoch podarilo vyhrať titul. To bol najväčší sen fanúšikov tejto generácie, ktorá nezažila posledný titul pred 30 rokmi. Teraz sa to vyplnilo a jemu sa to podarilo. Vstúpil tým do histórie trénerov Liverpoolu, “povedal Šmicer o rodákovi zo Stuttgartu.

Domnieva sa, že Klopp je najlepším koučom Liverpoolu za posledných 30 rokov. “Rafael Benítez alebo Gérard Houllier vyhrali veľa trofejí, ale titul sa im nepodarilo urobiť. Klopp už urobil Ligu majstrov a majstrovstiev sveta klubov a teraz aj Premier League. Dokázal vyhrať všetko. Miesto v histórii klubu má už nespochybniteľné a bude na úrovni najlepších trénerov, ktorí tam kedy boli, “uviedol Šmicer.

“Hráči by boli skoro hlúpi, keby chceli z Liverpoolu odísť, pretože hrajú v najlepšom tíme na svete. Je vidieť, že ten tím je schopný vyhrať akúkoľvek súťaž a že hráči majú radosť z toho, že hrajú spolu a dokázali konečne po 30 rokoch vyhrať pre Liverpool titul, “konštatoval rodák z Děčína.

Na rozdiel od Liverpoolských legiend Kennyho Dalglisha a Iana Rusha nechce prejudikovať ďalšie možné úspechy “Reds”. “Keď vyhráte ligu s takým náskokom, cítite, že by ste mohli takto ešte ďalších pár rokov pokračovať. Povedať si, že teraz sme vyhrali ligu a budeme ju vyhrávať ďalšie dva tri roky, do toho by som sa nerád púšťal. Premier League je ťažká súťaž, strašne otvorená, “vyhlásil Šmicer.