Pavlenko sa zranil, v boji o záchranu bude Brémám chýbať

Pavlenko sa zranil, v boji o záchranu bude Brémám chýbať

Futbalový brankár Jiří Pavlenko sa v stredajšom štvrťfinále Nemeckého pohára zranil, keď utrpel trhlinu v predpínačmi. Dĺžka absencia dvadsaťsedemročného slovenského reprezentanta je zatiaľ neznáma, Brémám bude chýbať minimálne v sobotňajšom ligovom dueli na ihrisku Herthy Berlín. Predposledný tím tabuľky o tom informoval na svojom webe.

“Samozrejme nám bude chýbať, ale jeho náhradníkovi Stefanos Kapino veľa verím. V tréningu a prípravných zápasoch zakaždým odvádza dobrú prácu, takže strach nemáme. Som si istý, že je vo forme a že chce dokázať, čoho je schopný,” citovali stránky Werderu trénera Floriana Kohfeldta.

Brémy, za ktoré nastupuje aj bývalý český reprezentačný obranca Theodor Gebre Selassie, vypadli z pohára po prehre 0: 2 na ihrisku Frankfurte. V bundeslige prehrali päťkrát v rade a klesli na 17. priečku o bod pred poslednej Paderborn.
Pavlenko s Gebre Selassie nezabránili vyradenie Brém z pohára

Na Düsseldorf, ktorý drží barážovou pozíciu, stráca Werder štyri body a má odohraných o zápas menej. Brémy hrajú v najvyššej nemeckej súťaži nepretržite od sezóny 1981/82.