Hokejisti idú na Taliansku s gulášom a Francúzom. Vracia sa Chytil

Hokejisti idú na Taliansku s gulášom a Francúzom. Vracia sa Chytil

Národný tím absolvoval v Bratislave dobrovoľné predzápasové rozkorčuľovaní, ktorého sa zúčastnila viac ako polovica tímu. Na ľade sa objavilo štrnásť hráčov vrátane všetkých troch brankárov (jedenásť borcov odpočívalo).

Nechýbal pochopiteľne útočník Milan Guláš, ktorého čaká veľká premiéra na majstrovstvách sveta. Môže byť človek v jeho veku a s toľkými skúsenosťami nervózny pred zápasom s Talianskom? “Ráno som trochu bol, ale akonáhle som vliezol na ľad, tak som sa cítil veľmi dobre,” usmial sa tridsaťštyriročný útočník.

Tréneri usilovne tají, v akej formácii by mal nastúpiť, prezradiť to nechcel ani samotný hráč .Dá sa však očakávať, že budú vsádzať na preverenú spolupráci s Janom kováči a formáciu by mohol doplniť Dominik Kubalík.

guláš by mal zúdernit aj presilovku – to bol ostatne jeden z hlavných dôvodov, prečo ho Miloš Říha a spol . na šampionát dodatočne brali. Práve početnej výhody totiž v Bratislave haprují, reprezentácia s nimi má problémy. Vo štvrtkovej bitke proti Lotyšsku mala napríklad výhodu päťminútovej presilovky, ktorú využila len raz až v jej závere.

V bránke sa proti Taliansku rozchytá Francúz, pre ktorého je to ideálna príležitosť, ako si zvyknúť na európske rozmery klziska. Tím inak nastúpi s ôsmimi obrancami a dvanástich útočníkov.

Proti Taliansku sa nečaká nič iné ako výhra.Asistent trénera Robert Reichel nerád počuje výrazy ako ľahší či slabší súper, napriek tomu v tomto prípade nejde inak: Taliani na majstrovstvách ešte nedali ani gól a po štyroch zápasoch majú skóre 0:30.

“Viem, že nedali gól , ale videli sme náš zápas s Lotyšskom, ktoré robilo všetko pre úspech a niektorí jeho hráči boli až zákerní. Síce sme veľa strieľali, ale zo vzdialeností, z ktorých sme sa mohli ťažko presadiť. To musíme zlepšiť. Nesmieme nič podceniť. Keď dáme rýchle góly, tak by to malo byť jednoduchšie. Máme kvalitné mužstvo, mali by sme to zvládnuť, “povedal.