Real Madrid – Celta Vigo: Skóre zápasu: Real Madrid/+1.5

Real v poslednom kole cestoval na nepopulárnu Mestallu, kde za posledných desať rokov vyhral len dvakrát a kde sa v minulej sezóne riešili rasistické urážky Viníciusa. A podľa všetkého to bol výživný zápas. Real prehrával 0:2, ale práve Vinícius Junior dokázal dvoma gólmi vyrovnať a dočkal sa tak satisfakcie za krivdy spôsobené domácemu publiku v minulom roku.

Záver zápasu pokazilo najprv nepríjemné zranenie Diakhabyho a potom sporný zákrok rozhodcu, ktorý ukončil zápas, keď do pokutového územia priletel center, ktorý do siete usmernil Bellingham. Rozhodujúci gól, ktorý by zavŕšil obrat Realu, nemohol byť uznaný a Bellingham za následné vehementné protesty videl červenú kartu, takže Ancelottimu bude duel so Celtou chýbať.

Real potom koncom týždňa čakal odvetný zápas Ligy majstrov proti Lipsku, do ktorého išiel s jednogólovým náskokom z prvého zápasu. Remíza 1:1 na domácom ihrisku stačila na postup, ale treba poznamenať, že nemecký tím bol po väčšinu zápasu aktívnejším a nebezpečnejším a Real sa v tomto dueli príliš nepresadil. Koniec koncov, ani v LaLige nie sú Madridčania takí suverénni, ako zvyčajne bývajú. Dôkazom sú tri remízy v posledných šiestich ligových kolách (3-3-0).

Líder ligy však samozrejme zostáva proti Celte jasným favoritom. Hostia síce v predchádzajúcom kole deklasovali poslednú Almeriu (1:0), ktorá ešte udržala trénera Beníteza na lavičke, ale inak boli výkony klubu z Viga mizerné. S bilanciou 5-9-13 sa nachádzajú až na poslednom nesestupovom (t. j. 17.) mieste. Real v tejto sezóne doma ešte neprehral (11-2-0) a nedá sa očakávať, že by sa na tom v nedeľu niečo zmenilo. Jeden z nich sa dá skombinovať napríklad s minimálne dvoma gólmi v zápase v snahe získať lepší kurz.

Fiorentina – Roma: 2

Fiorentina v minulom kole nevyužila presilovku na pôde Turína a po remíze 0:0 neprehrala tretíkrát v rade, no napriek tomu prišla o siedme miesto. AS Rím naopak zvíťazil na pôde Monzy 4:1 a vyhral šiesty zo siedmich ligových zápasov pod vedením trénera De Rossiho, čím znížil odstup na štvrté miesto na štyri body.

Prvýkrát od svojho príchodu do Florencie postavil tréner Vincenzo Italiano do dvoch po sebe idúcich zápasov rovnakú zostavu, ale v Turíne (0:0) sa mu príliš nedarilo. Problémom sú najmä kolísavé výkony niektorých hráčov, pričom najviac za očakávaniami zostal Andrea Belotti. Na druhej strane Giacomo Bonaventura sa opäť ukazuje ako nepostrádateľný, ale chce odísť z Florencie.

Bezzubý AS Rím vonku? To už nie je ten prípad. Daniele De Rossi sa naposledy stal len druhým trénerom v histórii klubu, ktorý vyhral všetky tri úvodné ligové zápasy vonku na lavičke. Významný podiel na tom mala opäť vynikajúca hra Dybalu, ktorý v dvoch ligových zápasoch strelil štyri góly, a tiež Romelua Lukakua. Ten ukončil gólové čakanie a dostal sa na dvojciferný počet gólov v tejto sezóne.