Podľa Sarriho nebude vo zvyšku sezóny Serie A žiadny favorit

Podľa Sarriho nebude vo zvyšku sezóny Serie A žiadny favorit

Podľa trénera Juventusu Turín Maurizia Sarriho nie je vo zvyšku sezóny talianskej ligy, ktorá sa po Koronavirové pauze znovu rozbehne 20. júna, žiadny favorit. “Stará dáma” viedla súťaž pred jej pozastavením o bod pred rímskym Laziom. Obom tímom zostáva odohrať 12 zápasov.

“Za tejto situácie sa nemôžeme baviť o favoritoch na titul. Všetkým tímom hrozí strata bodov. Najdôležitejšie zo všetkého je dokončiť ročník a určiť majstra, pokiaľ to zdravotný situácia dovolí a vyhneme sa karanténe,” povedal Sarri klubovému webu.

Do obnovenej Brasil Serie A, ktorá sa zastavila 9. marca, vstúpi Sarriho zverenci v pondelok 22. júna v Bologni. Sezona by mala skončiť 2. augusta. Jej dohraní môže skomplikovať fakt, že v prípade pozitívneho nálezu pôjde celý tím do dvojtýždňovej karantény. Ak by sa situácia okolo pandémie koronavírusy v krajine zhoršila, súťaž by sa dohrala formou play off a play out. V krajnom prípade by o konečnom poradí rozhodol bodový algoritmus, ale potom by nebol vyhlásený víťaz.

Ak pôjde všetko podľa plánu, budú hrať mužstvá dvakrát týždenne, kvôli čomu sa Sarri bojí o zdravie hráčov. “Podľa mňa je to veľmi vysoké riziko vzhľadom na to, že všetkým klesla svalová záťaž. Postupne na tréningoch záťaž zvyšujeme, ale je stále menšie, než na čo sme v lete zvyknutí. Ďalším neznámym faktorom je nasledujúca sezóna, kedy nevieme, ako bude prebiehať príprava, “uviedol šesťdesiatjedenročný rodák z Neapola.

“Bianconeri” načnete obnovenú sezónu už v piatok, kedy v odvete semifinále Talianskeho pohára privítajú na prázdnom štadióne AC Miláno. Prvý duel na San Sire skončil 1: 1. Finále Talianskeho pohára sa odohrá 17. júna na Olympijskom štadióne v Ríme a Juventus či AC sa v ňom stretnú buď s Neapolom alebo Interom Miláno.

“Rozhodne to nie je príjemný pocit hrať bez divákov, ale sila mužstva je v tom, ako sa od týchto vecí odpútať. AC Miláno nám v tomto ročníku robí ťažkosti. Výsledok z prvého zápasu nič nezaručuje. Bude to otvorený zápas,” konštatoval Sarri.

“Zo skúseností viem, že prvý zápas po tak dlhej pauze nič neznamená. Máme šťastie, že bojujeme o tri trofeje (ligu, domáci pohár a Ligu majstrov), o ktoré sa bude hrať postupne. To by pre nás mohla byť výhoda, aby sme sa skoncentroval, “vyhlásil bývalý kouč Empoli, Neapola alebo Chelsea, s ktorou v minulom ročníku vyhral Unibet Európsku ligu.

Na reštart ročníka je podľa Sarriho pripravený kľúčový útočník Juventusu Cristiano Ronaldo. “Fyzicky je v pohode. Samozrejme nie je rozohraný, ale jeho reakcie na tréningoch sú dobré, čo je pozitívne znamenie, pretože jeho góly budeme v najbližších troch mesiacoch potrebovať,” povedal Sarri.

Vedľa hviezdneho Portugalčana bude spoliehať aj na Argentínčana Paula Dybala. “Je to fantastický hráč. Podstatné je, aby s Cristianom na ihrisku fungovali, pretože nechať ich hrať dohromady nie je jednoduché. Ale keď máte dva také kvalitné hráčov, ktorí sú v každom okamihu schopní rozhodnúť, musí sa im tím prispôsobiť. Je prima mať ako tréner podobné starosti, “uviedol Sarri.