Kováč sa Skácel nahradili v Opave trénera Balcarky

Kováč sa Skácel nahradili v Opave trénera Balcarky

Hráča Opavy povedú v závere ligy noví tréneri Radoslav Kováč a Alois Skácel. U posledného tímu tabuľky nahradili odvolaného Jiřího Balcarky. Slezský celok, ktorý má za sebou šestizápasovou sériu bez víťazstva, o tom informoval na svojich internetových stránkach.

Štyridsaťsedemročný Balcárek skončil po sérii zlých výsledkov, po ktorých sliezsky celok pred záverečným zápasom základnej časti spadol na zostupovej posledné miesto. Opava v posledných šiestich kolách nevyhrala, získala len tri body a od predposlednej Příbrami ju delí jeden bod. Celkom Slezania pod Balcarky odohrali 13 zápasov a nazbierali desať bodov.

“Nebolo to pre nás jednoduché rozhodnutie, ale vnímame, že náš tím potrebuje impulz. Výsledky nezodpovedajú našim predstavám, najmä v posledných domácich zápasoch sme mali získať viac bodov, preto sme sa rozhodli pre zmenu,” vysvetlil športový manažér klubu Alois Grussmann.

Ako náhradu Opava priviedla Kováča sa Skácel, ktorí podpísali dlhoročné zmluvy. “Angažovanie Radka Kováča je svojím spôsobom aj signál pre našich mladých hráčov, ktorí budú mať obrovskú príležitosť sa ukázať. Lojzo Skácel už tu v minulosti úspešne pôsobil a opavskej prostredie pozná, čo je veľká výhoda,” pridal Grussmann.

Kým šesťdesiatjedenročný Skácel pôsobil u opavskej devätnástka a viedol tiež Zlín s Hlučín, pre štyridsaťročného Kováča ide o prvé angažmán v úlohe hlavného trénera, hoci kvôli chýbajúcej profesionálnu licenciu bude oficiálne asistentom. Niekdajší hráč Olomouca, Sparty, Spartaka Moskva alebo West Hamu doteraz pôsobil ako asistent v Sparte.

Opava ho oslovila približne pred 14 dňami. “Asi dva týždne staré sme sa s vedením klubu bavili. Dohoda smerovala k tomu, že prídem po sezóne, nakoniec sa to ale zrýchlilo,” uviedol Kováč.

“Narodil som relatívne kúsok od Opavy. Pre mňa je to veľká šanca, obrovská výzva, nad ponukou som neváhal ani chvíľku. Situácia síce nie je ružová, ale veríme, že to môžeme zlomiť. Manželka mi to želá, dobre si uvedomuje, že je to pre mňa veľká šanca. Dostal som šišky na cestu a vyrazil, “povedal s úsmevom bývalý reprezentant, ktorý sa predstavil na majstrovstvách sveta v roku 2006 aj na Eure o dva roky neskôr.

Tlak si nepripúšťa. “Pod tlakom som robil posledné štyri roky v Sparte. Navyše išlo o neúspešnej obdobie, takže tlak bol obrovský. Teraz si ho nepripúšťam. Budeme pracovať, ako najlepšie dokážeme. Či budeme úspešní, si môžeme povedať za mesiac,” konštatoval Kováč.

Spolu so Skácel prvýkrát povedie Opavu v nedeľňajšom záverečnom zápase základnej časti doma proti Českým Budějoviciam. Potom nasleduje pětikolová nadstavba o udržanie a posledný tím tabuľky čaká priamy zostup.

“Na premiéru sa veľmi tešíme, verím, že to dobre dopadne. Chvenie tam bude, ale verím, že sa dobre pripravíme. Chlapci na Sparte odohrali dobrý zápas a z toho si musíme vziať len pozitíva,” povedal Kováč.