Watford – Liverpool 3: 0 Anglický suverén na kolenách! Liverpool zažil šokujúce debakel s predposledným tímom

Suverén anglickej futbalovej Premier League zažil šok. Liverpool prehral na ihrisku predposledného Watfordu 0:3 a skončila tak jeho 18zápasová víťazná séria v lige. Dve bránky dal senegalský útočník Ismaila Sarr a debakel favorita dovŕšil Troy Deeney.

Liverpool rovnakého súpera takmer presne pred rokom deklasoval 5: 0, ale tentoraz bol jasne horší a utrpel najkrutejšie prehru v sezóne. Ešte o dva góly viac dostal síce v decembri v Ligovom pohári od Aston Villy, ale to tréner Jürgen Klopp vzhľadom ku kolízii s majstrovstvami sveta klubov nasadil juniorov. Tentoraz žiadnu zo svojich hviezd nešetril, o to väčšia prekvapením je výsledok.

Futbalisti Chelsea sa nespamätali po domácej prehre s Bayernom Mníchov v Lige majstrov a na ihrisku Bournemouthu bojujúcemu o záchranu uhrali len remízu 2: 2. Dvoma gólmi zachránil aspoň bod Španiel Alonso.

Ligový líder doteraz stratil len dva body októbrovú remízou na pôde Manchestru United a mal políčeno na rekord Manchestru City v podobe devätnásteho víťazstvo v rade. Jeho cesta za prvým titulom po tridsiatich rokoch nie je ani po dnešku v ohrození, ale v Anglicku prišiel o auru neporaziteľnosti. Nezapíše sa tak do histórie ako tretí klub, ktorý prešiel sezónou bez prehry, čo doteraz dokázali len Preston v roku 1889 a Arsenal v roku 2004.

Bournemouth vyhral dva posledné vzájomné zápasy, ale tentoraz začali lepšie hostia. V druhom polčase však v rozpätí štyroch minút skórovali dvakrát domáci vďaka Kolumbijčania LERMA a Noru Kingovi. Aspoň bod pre Chelsea zachraňoval v 85. minúte svojim druhým gólom Alonso.

Futbalisti Crystal Palace dokázali zvíťaziť na ihrisku Brightonu 1: 0. Víťazný gól strelil Ghančan Ayew a pre hostí to bola prvá výhra na ihrisku súpera po šiestich zápasoch. Domáce čakajú na víťazstvo od decembra už osem kôl. V 70. minúte Belgičan Benteke vyslal prienikovú prihrávku na Ayew a ten prekonal brankára Ryana.

West Ham dokázal aj bez zraneného Tomáša Součka zvíťaziť doma nad Southamptonom 3: 1 a konečne prelomil sériu siedmich ligových zápasov bez výhry. Futbalisti Burnley neprehrali v lige už po siedmej v rade, na štadióne Newcastlu remizovali 0: 0. Za hostí odohral 58 minút Matěj Vydra, ale na rozdiel od dvoch predchádzajúcich zápasov sa mu gól streliť nepodarilo.