Lazio Rím – Bologna 2:0 Lazio ide po výhre nad Bolognou do čela talianskej ligy

Futbalisti Lazia Rím zdolali doma Bologna 2: 0 a postúpili do čela tabuľky talianskej ligy. Zostanú tam minimálne týždeň, pretože zápas Juventusu Turín s Interom Miláno bol rovnako ako ďalšie štyri stretnutia najvyššej súťaže odložený kvôli obavám zo šíriacej sa nákazy koronavírusy.

Víťazstvo Laziu zariadili dva zlepené góly z prvého polčasu. Najlepší strelec talianskej ligy Ciro Immobile sa síce tentoraz gólovo nepresadil, ale v 18. minúte nahral Španielovi Luisovi Albertovi na úvodnú bránku. Len o tri minúty neskôr Argentínčan Correa zvýšil na 2: 0. Skóre sa už nemenilo, aj kvôli tomu, že obaja góly futbalistov Bologni neuznal videorozhodca.

Grécky obranca Manolas zariadil Neapole presnú hlavičkou vedenie nad FC Turín a v závere tretie víťazstvo za sebou pečatil Di Lorenzo. Gól Edery v nastavenom CSE už len korigoval výsledok a zverenci Gennara Gattusa sa tak vrátili do boja o účasť v Lige majstrov.

Talianska futbalová liga odložila päť víkendových zápasov, ktoré sa pôvodne mali hrať na uzavretých štadiónoch bez divákov. Vedľa zápasu doteraz vedúceho Juventusu s tretím Interom Miláno boli odložené tiež zápasy AC Miláno – FC Janov, Parma – SPAL Ferrara, Udine – Fiorentina a Sassuolo – Brescia. Hrať sa budú 13. mája.